آقای دکتر علی اکبر عظیمی

سمت:                              نائب رئیس هیئت مدیره

مدرك تحصيلي:      دکترا در مهندسی بهداشت محيط

مدت سابقه اجرايي:         35 سال

خلاصه سوابق تحصیلی و شغلی

دکتر علی اکبر عظیمی در سال 1367 در رشته مهندسی بهداشت با گرایش فاضلاب از دانشکده مهندسی عمران دانشگاه لیدز کشور انگلستان فارغ التحصیل گردید. ایشان فوق لیسانس خود را در سال 1358 در رشته مهندسی بهسازی (بهداشت محیط) از دانشکده بهداشت تهران دریافت نمود. مشارالیه از سال 1355 فعالیت خود را در زمینه انجام خدمات مشاوره در امور آب و فاضلاب با همکاری با شرکت های مهندسین مشاور آغاز کرده است.

همزمان با عضویت در هیئت علمی دانشگاه تهران، آقای دکتر عظیمی همکاری خود را با شرکتهایی از قبیل ری آب، پارس کنسولت، توس آب و سایر شرکت های مشاور فعال در زمینه آب و فاضلاب توسعه  دادند. پس از تشکیل شرکت های آب و فاضلاب، ایشان به عنوان معاون برنامه ریزی و آموزش و همچنین مدیر دفتر تحقیقات این شرکت همکاری داشته و در بسیاری از پروژه ها، به عنوان ناظر (عامل چهارم) شرکت نموده اند.

ایشان در 20 سال گذشته با کمیته فاضلاب طرح استاندارد صنعت آب وزرات نیرو همکاری داشته و در تدوین و تصویب کتب استاندارد مربوط به تصفیه فاضلاب مشارکت داشته است. علاوه بر این ایشان در نوشتن ده ها مقاله علمی چاپ شده در مجلات و نشریات علمی معتبر داخلی و خارجی نقش داشته و در اغلب سمینارهای ملی و بین المللی مرتبط با صنعت آب و فاضلاب فعالانه حضور داشته اند.

آقای دکتر عظیمی در زمینه تصفیه آب و فاضلاب کتب مختلفی را به رشته تحریر درآورده و یا ترجمه نموده اند و کتاب «تصفیه آب در اجتماعات روستایی در کشورهای حال توسعه» ایشان در سال 1382 به عنوان کتاب برگزیده سال انتخاب گردید. همچنین ایشان در تدوین سه جلد کتاب استاندارد در زمینه استفاده مجدد از فاضلاب با سازمان بهداشت جهانی (WHO) همکاری داشته اند. کتاب های فوق در سال 2006 منتشرشده است.

مشارالیه در حال حاضر به عنوان عضو هیئت علمی بازنشسته دانشگاه تهران، در دانشگاه آزاد اسلامی به صورت تمام وقت و نیمه وقت تدریس نموده و به عنوان دبیر تخصصی و عضو هیئت تحریریه در مجله علمی – پژوهشی آب و فاضلاب و با عنوان داور با چندین مجله معتبر داخلی و خارجی از جمله مجله معتبر WATER RESEARCH همکاری دارند.

ازجمله کارهای ایشان می توان به طراحی و نظارت بر پروژه های زیر اشاره نمود:

□       طرح تصفیه خانه فاضلاب شهر تهران بزرگ

□       طرح تصفیه خانه فاضلاب شهر کرج

□       طرح تصفیه خانه فاضلاب شهر بجنورد

□       طرح تصفیه خانه فاضلاب شهر کاشان

□       طرح تصفیه خانه فاضلاب شهر سبزوار

1480183
امروز
ماه جاری
بازدید کل
381
10666
1480183

امروز: یکشنبه، 09 آذر 1399